DS SPAC 1 har genomfört extra bolagsstämmaDS SPAC 1 AB är Dividend Swedens första särskilda förvärvsbolag, som idag genomfört en extra bolagsstämma. Den extra bolagsstämman beslutade om ändringar av bolagsordningen, beslutade om företrädesemission samt bemyndigade styrelsen att besluta om nyemission.
Fullständig information och bolagsstämmokommuniké hemsida www.dsspac1.se. För ytterligare information kontakta:
Bo Lindén, VD, [email protected]
Följande dokument kan hämtas från beQuoted
211105-DS-SPAC-1-har-genomfort-extra-bolagsstamma.pdf Dividend Sweden AB är ett svenskt publikt aktiebolag, som investerar och genomför finansieringslösningar till mindre bolag, noterade eller på väg att bli det, för att därigenom skapa såväl kortsiktig som långsiktig hög och stabil avkastning till sina aktieägare via utdelningar.
Om du vill öppna texten i din webbläsare
klicka här
______________________________________________________
Denna information skickades genom beQuoted Press
Om Du vill ha mer information gå till www.beQuoted.com
Om Du inte vill erhålla företagsnyheter klicka här beQuoted Press är en service till Dig som är intresserad av finansiell information. Med beQuoted Press underlättas företagens finansiella kommunikation till Dig och till nyhetsbyråer, aktieägare, placeringsrådgivare och andra intressenter på aktiemarknaden.
Vi hoppas att Du uppskattar denna service.
|